Získejte výkonnější a bezpečnější podnikové úložiště díky IBM FlashSystem

Vývoj v diskových úložištích pokračuje a i v oblasti IBM FlashSystem, kterou jsme zařadili v roce 2021 mezi naše řešení pro vybrané situace a potřeby zákazníků.

Kdy technologie IBM FlashSystem využíváme?

V případě, kdy chceme zákazníkům nabídnout cenově zajímavé řešení pro vysoce dostupná podniková data. Technologie IBM FlashSystem totiž umožňují provozovat dvě disková úložiště fungující navenek jako úložiště jediné, s totožnými daty na obou, a to bez dalšího dodatečného hardware. Tedy samy o sobě jenom díky jejich konfiguraci do tzv. Stretch Clusteru. Nedávno jsme zmiňovali naše řešení a jeho vlastnosti založené na produktech řady 5000.

Nové modely řad IBM FlashSystem 7000 a 9000

Čím jsou zajímavé a čím se mohou stát pro některé naše zákazníky ještě zajímavější?

IBM FlashSystem 7300 nahrazuje dřívější model 7200. Ten už sám o sobě nabízel obrovský výkon. Nová generace je osazena opět výkonnějšími procesory v řadičích, jejich propustnost se tedy dále navýšila. Asi největší dopad bude mít nová generace modulů FCM (tzn. Flash Core Module), speciálních NVMe disků, které mají na sobě integrovaný obvod pro hw kompresi dat. Předchozí generace uměla komprimovat s poměrem 2:1, ta nová 3:1. 

O kompresi se nemusí starat procesory diskového úložiště, každý disk FCM si komprimuje sám a do pole s použitelnou kapacitou před redukcí např.100TB tak dokážete napěchovat i 300TB skutečných dat. Velikost vyrovnávací paměti (cache) pole je volitelná - 256, 768 nebo 1536 GiB. K různorodosti výbavy porty aktuálně patří i 100Gb ethernet.

Co přináší nejvýkonnější nový model?

IBM FlashSystem 9500 dostal nové, vícejádrové procesory, základní 4U police může být osazena 48 NVMe FCM nebo klasickými SSD disky a k dispozici jsou nyní čtyři fixní IO sloty a dalších dvanáct libovolně osaditelných (48 x FC32Gb, 12 x 100GbE, 20 x 25Gb).

Díky tomu se propustnost pole směrem k serverům zdvojnásobila, propustnost směrem k diskům je dokonce šestkrát vyšší. Vyrovnávací paměť lze použít opět ve třech velikostech – 1024, 2048 a 3072GiB. Ve spojení s možnostmi klastrování včetně Metro Clusteru získáte zařízení, které jenom tak nějakým provozem nezatížíte.

Podnikové úložiště s ochranou proti ransomware

Rozhodně musíme připomenout ještě jednu vlastnost všech řad IBM FlashSystem polí a tou je nástroj na orchestraci snapshotů jako systém pro Cyber Security. Jmenuje se IBM Copy Services Manager a je to základ v obraně před ransomware útoky. Ve spojení IBM hw a sw komponent můžete vybudovat IT infrastrukturu odolnou proti nejrůznějším útokům a zbavit se tak obav ze ztráty dat.

Kontakt na AC specialistu a poptávka

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte specifické dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu Petra Kubíčka na e-mailu petr.kubicek@autocont.cz.

S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra. Jsme nablízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Chcete více informací?