Vedení společnosti

Milan Sameš

CEO AUTOCONT a.s., předseda představenstva
Milan Sameš vystudoval České vysoké učení technické v Praze, obor elektronické počítače a matematická informatika. V minulosti působil v řídících rolích významných firem: byl generálním ředitelem Oracle v České republice, delší dobu pracoval ve společnosti Ness Technologies, kde vedl nejdříve české zastoupení a později se stal prezidentem pro Evropu. Na přelomu tisíciletí působil na různých pozicích ve firmě Nokia Networks a založil také dvě prosperující soukromé společnosti. Od 1. 11. 2018 nastoupil do pozice CEO AUTOCONT a.s., a mimo jiné vede také aktivity investiční skupiny KKCG v oblasti IT služeb. Milan Sameš se ve volném čase věnuje sportu, především cyklistice, je fanouškem kol Brompton. K jeho dalším zálibám patří automobilový sport, a to zejména rally.

Martin Grigar

Místopředseda představenstva AUTOCONT a.s.
Martin Grigar vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor teoretická kybernetika a matematická informatika. Před nástupem do AUTOCONTu pracoval několik let v Tesle Brno. Do AUTOCONTu nastoupil v prvním roce jeho existence, tedy v roce 1990, kdy spoluzakládal pobočku v Brně a působil jako její ředitel. V roce 1996 se přesunul do Ostravy a stal se obchodním ředitelem. Od roku 1998 po dobu 20 let vedl skupinu AUTOCONT z pozice ředitele a předsedy představenstva. V roce 2006 byl vyhlášen osobností roku české informatiky. V současné době se spolupodílí na dalším růstu společnosti v rámci Aricoma Group. Martin Grigar se ve volném čase věnuje sportu, především cyklistice. K jeho dalším zálibám patří dobré víno, cestování a moderní architektura.

Jaroslav Biolek

Ředitel EBS Business Unit, člen představenstva
Jaroslav Biolek vystudoval gymnázium ve Frýdlantu n. Ostravicí a poté strojní fakultu na VUT v Brně, kde po studiu působil jako asistent rektora pro oblast IS/ICT. Poté pracoval jako asistent náměstka ministra školství pro vysoké školy, vědu a výzkum. Po nástupu do AUTOCONTu v roce 1996  vybudoval během krátké doby divizi Systémová a aplikační infrastruktura, kterou několik let úspěšně řídil. Po reorganizaci v roce 2009 vedl největší část společnosti, divizi IT infrastruktura. V letech 2012-2017 byl předsedou představenstva celé společnosti a zároveň od roku 2017 přímo řídí část AUTOCONTu pracující pro Enterprise Business Segment. Jaroslav Biolek je velkým fanouškem ledního hokeje. Rád hraje tenis, golf, volejbal, badminton a také lyžuje, je i vášnivým čtenářem.

Pavel Šindelář

Ředitel PAS Business Unit
Pavel Šindelář vystudoval ČVUT v Praze. Své první pracovní zkušenosti získával ve společnosti Cortex International, kde působil jako konzultant CDMS. Do společnosti AUTOCONT nastoupil v roce 1997 a po dobu následujících deseti let vykonával různé funkce spojené s oblastí implementace a podpory podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics AX a Microsoft Dynamics NAV. Od roku 2007 působí jako ředitel divize Podnikové aplikace a služby, která se vedle informačních systémů zabývá i problematikou práce s daty, Business Intelligence, systémy pro podnikovou spolupráci a komunikaci, portály, weby a e-commerce. Ve svém volném čase rád hraje golf, fotografuje, chodí do divadla a věnuje se rodině.

Martin Stejskal

Ředitel MM Business Unit, člen představenstva
Martin Stejskal vystudoval obor biomedicínské inženýrství na VUT v Brně. V brněnské pobočce AUTOCONTu nastoupil v roce 1993 jako obchodní zástupce, ze kterého se po několika letech stal manažerem obchodního týmu a následně ředitelem regionálního obchodního centra. Od roku 2012 zastával pozici ředitele největší divize společnosti - IT infrastruktura. V roce 2017 převzal odpovědnost za aktivity AUTOCONTu v segmentu malých a středních firem a začal budovat koncept služeb "Jsme Vaše IT". Aktuálně působí jako ředitel Business Unit MidMarket, v které jsou umístěny i regionální centra AUTOCONTu, zodpovídá za integraci společnosti Cloud4Com a strategický rozvoj služeb pro daný zákaznický segment. Martin Stejskal je fanouškem HC Komety Brno a F1. Rád cestuje a vychutná si dobré víno. Aktivně se věnuje potápění, snowboardingu.

Ondřej Matuštík

Finanční ředitel, člen představenstva
Ondřej Matuštík vystudoval Finanční a pojistnou matematiku na MFF UK a má Ph.D. z informatiky na Vysoké škole ekonomické v Praze. Před nástupem do AUTOCONTu působil ve společnosti GoodData, od roku 2012 nejprve na pozici manažera pro finance a strategii a od roku 2015 vykonával funkci finančního ředitele pro aktivity v ČR a ve Vietnamu. Zároveň byl zodpovědný za ekonomiku datacenter, nákup HW a SW a nastavení cenových podmínek s klienty. Vedl globální interní IT a analytický tým a v ČR také HR a Recruiting oddělení. Strávil půl roku v San Francisku vedením globálního sales operations týmu. Do AUTOCONTu nastoupil v roce 2017 na pozici finančního ředitele. Ve volném čase se věnuje svému vinařství, rád chodí pěšky po horách nebo jezdí na kole.

Miloslav Záleský

Ředitel pro marketing a partnerskou politiku
Po studiu na Univerzitě Palackého, Přírodovědecké fakultě, nastoupil Miloslav Záleský do firmy PC.System, kde pracoval jako vývojář a obchodní manažer. Následně se stal produkt manažerem, manažerem jednotky a obchodním ředitelem ve společnosti soft-tronik, kde působil v letech 1995 až 1999. Manažerské role v oblasti řízení nepřímého prodeje zastával i ve společnostech Compaq a HP, kde působil před příchodem do společnosti AUTOCONT v roce 2007. Aktuálně je zodpovědný za portfolio, marketing a řízení partnerské politiky v České a Slovenské republice. Ve volném čase se Miloslav Záleský snaží věnovat především rodině a sportu - rád běhá a lyžuje, hraje golf a tenis.

Kristína Šmída

Personální ředitelka
Kristína Šmída vystudovala Slovenskou technickou univerzitu, obor materiálové inženýrství se zaměřením na podnikový management. S personální oblastí začínala jako certifikovaná lektorka soft-skills a jako HR konzultant pro ČEZ, Heineken či PSA Peugeot Citroën. Posledních 12 let působila na interních HR pozicích v Plzeňské energetice a v České spořitelně. V roce 2019 nastoupila do společnosti AUTOCONT, nejprve na pozici HR Business Manager a od 1. 4. 2020 na pozici personální ředitelky. Kristína Šmída svůj volný čas nyní věnuje hlavně malému synovi Alexovi, v létě jezdí s rodinou na kole, vrací se aktivně ke golfu a v zimě lyže. Má ráda cestování, a to ve všech ročních obdobích. 15 let hrála aktivně na housle, a z této vášně jí zůstal nadále velký zájem o hudbu.

Petr Suntych

Ředitel informačních technologií a controlingu
Petr Suntych je absolventem ČVUT FEL, oboru elektronické počítače. Před nástupem do AutoContu v roce 1992 působil dva roky ve vlastní společnosti Selco Computers. Během svého dlouholetého působení v AUTOCONTu zastával řadu významných manažerských funkcí – byl ředitelem divizí Podnikové informační systémy, Aplikace nebo ředitelem pro segment SMB. Dnes je jeho zodpovědností především řízení realizačních a provozních procesů organizace, controlling a interní informační systémy. Petr Suntych v zimě rád lyžuje a jezdí na snowboardu, v létě pak na horském kole nebo motocyklu.

Jaromír Babinec

Ředitel pro akvizice a fúze
Jaromír Babinec je absolventem VUT v Brně, obor technická kybernetika a je držitelem titulu MBA na INSEAD ve Francii. Před nástupem do AutoContu působil ve významných manažerských funkcích ve společnostech Penta Investments, ČSOB a A. T. Kearney. Do společnosti AUTOCONT nastoupil v roce 2010 na funkci finančního ředitele, ve které byl zodpovědný především za finanční řízení a akviziční činnosti. Aktuálně se zaměřuje výhradně na další akviziční rozvoj a fúze. Mezi záliby Jaromíra Babince patří lyžování, horská cyklistika a výtvarné umění.

Chcete více informací?