Aricoma Group kupuje prostřednictvím AUTOCONTu společnost Cloud4com

Ostrava (září 2019) - Aricoma Group, která patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, dnes oznámila další akvizici v oblasti IT. Prostřednictvím své dceřiné společnosti AUTOCONT koupila 100% podíl ve společnosti Cloud4com.

Zástupci obou stran včera uzavřeli smlouvu, na jejímž základě se Cloud4com stává nedílnou součástí holdingu Aricoma. Strategickým výsledkem tohoto spojení je silný český dodavatel IT infrastruktury, který nabízí nejširší portfolio služeb pro malé a střední firmy. Do holdingu Aricoma přechází akcie, které zčásti dlouhodobě držel venture kapitálový fond Springtide Ventures a zčásti patřily zakladatelům společnosti Cloud4com. Ti se zároveň stávají členy managementu divize MidMarket společnosti AUTOCONT, která je jednou z firem patřících pod křídla Aricoma Group.

„Cloud4com je společnost, kterou dobře známe, protože jsme do ní jako do start-upu investovali již před čtyřmi lety prostřednictvím fondu Springtide Ventures. To, že jsme teď propojili tyto aktivity, nám jednak potvrzuje dobrou volbu na začátku, ale hlavně pomáhá naplňovat ambici stát se českou jedničkou v poskytování cloudových služeb,” říká Michal Tománek, investiční ředitel KKCG zodpovědný za pilíř informačních technologií.

Podle Milana Sameše, generálního ředitele Aricoma, tato další akvizice potvrzuje nastoupený trend konsolidace českého trhu IT služeb: „Skládáme efektivní holding z toho nejlepšího, co je na domácím trhu, a rozhlížíme se i za hranicemi.”

Tomáš Knoll, generální ředitel Cloud4com a jeden z jeho zakladatelů potvrdil, že majitelé hledali strategického investora, který bude zárukou dalšího rozvoje firmy, která patří k nejrychleji rostoucím společnostem poskytujícím cloudovou infrastrukturu u nás. „Dostali jsme několik nabídek, ale nakonec jsme se rozhodli pro Aricomu, a to zejména kvůli unikátnímu regionálnímu pokrytí, které nabízí síť AUTOCONTu,” říká Knoll.

„V současné době se nám daří s obchodním konceptem „Jsme Vaše IT,“ v rámci kterého garantujeme nebo přebíráme odpovědnost za správu a rozvoj informačních technologií u zákazníků. Ti se tak mohou věnovat tomu, v čem jsou výjimeční, tedy svému oboru podnikání. Služby, které poskytuje společnost Cloud4com tento koncept perfektně doplní a rozšíří. Zařazení jejich produktů do našeho unikátního prodejního kanálu s celorepublikovým pokrytím povede ke třem základním výhodám na trhu: Za prvé, budeme schopni nabídnout aktuálně nejlepší lokální cloud platformu pro BU MM. Ta, společně s kompetencemi v oblasti Microsoft Office 365 a Microsoft AZURE umožní realizaci všech potřebných cloud scénářů, které zákazníci požadují. Za druhé, budeme schopni jako jediní na trhu nabídnout komplexní řešení end-to-end IT služeb od IaaS až po kompletní outsourcing včetně vybraných aplikací, jejichž nedílnou součástí bude i lokální hands-on dostupnost kdekoli v ČR. A v neposlední řadě touto akvizicí řešíme i rychlé manažerské, kompetenční a personální posílení stávajícího týmu zaměstnanců v Praze,“ doplňuje Martin Stejskal, ředitel Midmarket Business Unit AUTOCONT.

Aricoma Group a.s.

Holding zastřešuje společnosti AUTOCONT, Cleverlance, CAD studio, DataSpring,AEC a Cloud4com. Skupina zaměstnává téměř dvě tisícovky lidí a její celkové loňské tržby přesáhly 6,75 miliardy korun.

Investiční skupina KKCG

Skupina KKCG v současnosti spravuje významné společnosti, jejichž celková účetní hodnota dosahuje 6 miliard EUR. Skupina KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají kolem 6000 zaměstnanců a vyvíjejí podnikatelské aktivity v osmnácti zemích světa. Skupina KKCG drží podíly například v těchto firmách: skupina MND, SAZKA Group, Aricoma Group, US Methanol, CK FISCHER a další.

Cloud4com

Společnost byla založena na jaře 2010 se záměrem poskytovat svým zákazníkům infrastrukturu profesionálního datového centra jako službu (IaaS). Jedná se zejména o výpočetní výkon, diskový prostor, síťové prvky a bezpečnost, vše s vysokou garantovanou spolehlivostí a dostupností.

Do you want more information?